Česká pošta opět varuje před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11. Na mobilních telefonech a stránkách sociální sítě Facebook se začaly objevovat formou reklamy klamavé zprávy s logem České pošty. Podvodná hra se projevuje i formou úhrady poštovného.

Text podvodného textu soutěže:

„Všichni noví zákazníci se zúčastňují losování cen zobrazeného produktu kampaně. Pokud jste šťastným výhercem, budete kontaktováni přímo prostřednictvím emailu. Tato speciální nabídka přichází s 4 dny trvající zkušební dobou přidělené předplacené služby, po které bude měsíční členský poplatek (70 EUR) odečten z Vaší kreditní karty. Pokud nejste z jakéhokoli důvodu spokojeni se službou, můžete svůj účet zrušit do 4 dnů. Služba bude obnovována měsíčně až do zrušení. Tato kampaň vyprší 31. prosince 2020.“
(Konec citace)

Soutěž je provozovaná z podvodné facebookové stránky Česká pošta PG. Skutečná facebooková stránka České pošty je zde.

„Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na danou zprávu neodpovídali a nepokoušeli se klikat na odkazy! Je zde mimo podvod i zvýšené nebezpečí napadení počítače či mobilního zařízení škodlivým softwarem, případně zneužití osobních údajů či finanční ztráty,“ píše v tiskové zprávě Česká pošta.

Česká pošta není autorem těchto zpráv, její logo je použito neoprávněně. Už dříve podala trestní oznámení na neznámého pachatele a v tuto chvíli podniká veškeré kroky, aby zobrazování této zprávy spojené se jménem České pošty zabránila.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com