V pondělí 11. listopadu byla v Bratislavě brutálně zavražděna čtyřiatřicetiletá učitelka angličtiny Viola Macáková. Neznámý útočník ji umlátil a následně zanechal v bratislavském přístavu. Dle slovenských médií byla vražda obzvláště brutální, což potvrdila i následná pitva, žena byla zřejmě i znásilněna. Slovenská policie o případu týden z taktických důvodů mlčela.

Po sociálních sítích se o případu začaly šířit nejrůznější fámy. Zvláště odporný status napsala Andrea Komárková. Ta za vše obvinila migranty:
„Upřímnou soustrast rodině i přátel za paní učitelku z Bratislavi a ještě jednu ženu, tutlají jména, které byli brutálně zavraždění a možná sirotci podobní těm od Šojdrové a Al Hamáčka. Brutalita byla tak strašná, že ji ani nemohli identifikovat. Nejdříve ji zlámali ruce a nohy, aby se nemohla bránit, pak ji znásilnění rozpárali genitálie a orální část, rozmlátili ji prý hlavu na kaši, takže ji nemohli pořádně identifikovat. Riskuji blokaci, ale právě tento případ se mnou tak otřásl, že je nutné ukázat Chlívkařům a hloupím občanům, že rozhodně je důvod na uzavření hranic, nepřijímání migrantů a už vubec ne sirotků, který je pouze podvod pro úplatky a slučování mnohočlených rodin nesmyslného přesídlování,“ napsala na Facebook.

Tímto statusem Andrea Komárková zaujala slovenskou policii, která postupuje proti šíření nepravdivých informací razantněji než Policie České republiky:

 „Asi nejodpornější propojení smrti Violy a dezinformací předvedl český  facebookový účet pod názvem “Andréa Komárková”. Ve svém příspěvku uvádí nepravdivé informace o rozsahu zranění mrtvé ženy a už jen touto samotnou publikací neskutečně ubližuje pozůstalé rodině. Pomyslným vrcholem je propojení této strašlivé události s migrací a nutností uzavření hranic. Po zhlédnutí dalších příspěvků tohoto účtu je možné konstatovat, že jde o nebezpečný, propagandistický a dezinformační účet plný nenávisti. Denně je schopen vyprodukovat několik desítek statusů pro téměř 3 000 přátel a další stovky sledujících. Z hlediska tohoto počtu je nebezpečným manipulačním nástrojem. Tyto informace budou poskytnuty českým orgánům, jakož i společnosti Facebook se žádostí trvalé blokace tohoto účtu,“ píše Polícia Slovenskej republiky.

Ukázka jednoho z příspěvků Andrey Komárkové:


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.