Některé postavy dezinformační scény neprožívají dobré období. Státní zástupce poslal k soudu případ proruské aktivistky Nely Liskové, která na sociální síti X (dříve Twiter) vyzývala k deukrajinizaci a denacifikaci České republiky. Policie navíc opět stíhá exnovinářku Janu Peterkovou z šíření poplašné zprávy, tentokrát kvůli výrokům o vyhlášení válečného stavu po nástupu Pavla, uvedla ve čtvrtek ČT. Kromě toho policie obvinila osm lidí z výtržnictví kvůli incidentu na pražském městském soudu z konce května, kde podporovatelé bývalé novinářky Jany Peterkové souzené kvůli šíření poplašné zprávy vysadili dveře do jednací síně.

Další prokremelský aktivista Jiří Černohorský se nechal ve videu slyšet, že prý není „idiot“, aby volal k denacifikaci Česka. Černohorský však zřejmě neví co dělá při záchvatech amoku, které jsou u něj legendární. Před pár měsíci (v červenci 2023) totiž k denacifikaci vyzýval ve svém videu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.