Například Patrik Pečénka nebo „Věci zásadní“ sdílí další konspirační teorii ohledně vražd v Klánovicích a na Filozofické fakultě. Údajně se měl shodovat čas obou oznámení a to v 14:59. V případě Klánovic však policie přesný čas oznámení nikde nespecifikovala. Uvádí vždy kolem 15. hodiny (1, 2, 3).

Co přesně chtějí konspirační teoretici touto smyšlenkou sdělit, není úplně jasné. Podobný čas vraždění může být naopak jedním z nepřímých důkazů, že za činy stojí stejný pachatel. Minimálně může dokazovat, že pachatel jel z Hostouně do Prahy stejným autobusovým spojem. Nejpravděpodobnější se zatím jeví právě verze, že oba hrůzné činy měly stejného pachatele. Dokazovat to má například vrahův dopis nebo balistická expertíza.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.