Tématem vášnivých diskuzí mezi lidmi bojujícími proti zvolené vládě a zvolenému prezidentovi je daň z nemovitosti. Začala jim vadit ve chvíli, kdy Petr Pavel prohlásil, že by si uměl představit zvýšení. Prezident o daních však nerozhoduje.

Je ovšem zajímavé, že dosud daň nikomu nevadila. Daň z nemovitosti je patrně nejstarším typem daně v lidské historii. Za rané Římské republiky se platila daň z půdy, domů, otroků, zvířat i movitého majetku. Tato daň provází i historii české státnosti. Platila za první republiky, za komunismu i kdykoliv po revoluci. Daň z nemovitosti není příjmem do státního rozpočtu. Příjmy z ní míří přímo do vaší obce. Důvodem je, aby obce měly peníze na ochranu podzemních vod nebo na stavbu nových vodovodů, plynovodů, kanalizací a podobně.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.