I u nás a na Slovensku se množí úmrtí lidí, kteří veřejně odmítali očkování proti COVID-19 a nakonec zemřeli právě na toto zákeřné onemocnění. Takto nedávno zemřela například paní Marcela D. Žena byla podporovatelkou SPD a později Volného bloku. Na svém profilu se hlásila k tomu, že se nedá očkovat. Aktivně také sdílela příspěvky covidových dezinformátorů, kteří si na lžích postavili byznys. „Dezinformátoři si nad jejím úmrtím myjí ruce, je jim to jedno. Jen vesele dál pokračují ve lžích, za které od důvěřivců požadují peníze. Ti bohužel platí nejen penězi, ale i vlastním životem. Upřímnou soustrast rodině,“ píše analytik Roman Máca.

Miroslav Kosariščan pro změnu veřejně vystupoval proti očkování a bojoval proti pandemickým opatřením. Zpravodajský web tvnoviny.sk uvádí, že se Kosariščan zúčastnil rovněž útoků na mobilní očkovací jednotky a shromáždění před obchodním řetězcem Lidl v Žilinském kraji. Nakonec se nakazil koronavirem a skončil v nemocnici. Svůj boj s ním nakonec prohrál.

Dalším je kontroverzní kněz Miroslav Čejka ze Staré Ľubovně. Ten covid zlehčoval a šířil hoaxy a dezinformace. „Koronavir je natolik strašná nemoc, že se nejdřív musíte testovat, abyste zjistili, že ji vůbec máte,“ uvedl například v jednom svém statusu. Podporoval také Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby, která je proti očkování. Když potom covid dostal, skončil na umělé plicní ventilaci a po několika týdnech zemřel.

Nedávno také na covid zemřela lékařka z Banské Bystrice, Elena D., která svým pacientům očkování rozmlouvala mj. plakáty vyvěšenými v ordinaci. Na dveřích ordinace měla obrázek smrtky s kosou a nápisem „Jmenuji se Astra Zeneca Pfizerová“.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com