Deník Blesk se omluvil ministru vnitra Vítu Rakušanovi za tvrzení v původním článku, že do hnutí STAN přivedl podnikatele Michala Redla, který je znám například kontakty s Radovanem Krejčířem. „Omlouváme se tímto Mgr. Vítu Rakušanovi, stávajícímu předsedovi hnutí STAN a ministru vnitra České republiky, že zveřejněním článku, který vyšel 20. 3. 2024 na zpravodajském webu blesk.cz s titulkem ´Šokující slova Hlubučka po roce a půl mlčení: Redla přivedl Rakušan! Pomáhal prý s financemi´ jsme neoprávněně zasáhli do osobnosti Mgr. Víta Rakušana. Sdělení týkající se jeho osoby obsažená jak v titulku, tak v původním textu článku, se nezakládala na pravdě,“ omluvil se deník Blesk.

Deník Blesk následně upravil titulek článku a píše o vedení STAN. Předsedou hnutí v té době totiž nebyl Vít Rakušan, ale Petr Gazdík. Gazdík z toho vyvodil osobní zodpovědnost, 29. června 2022 skončil coby ministr školství.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.