Předseda parlamentního výboru pro evropské záležitosti a člen Směru-SD Ľuboš Blaha je na Facebooku velmi aktivní. Nyní se Blaha rozhodl své statusy vydat i knižně.

I přesto, že Blaha je členem vládní koalice, která ve svém programovém prohlášení deklaruje jasné prozápadní a proevropské směřování Slovenska, ve svých statusech často útočí na USA, Západ, NATO, či Ukrajinu. Naopak obhajuje Rusko a další autoritativní režimy například v Číně a ve Venezuele.

Nemá problém ani s obhajobou komunistické totality. Nedávno dokonce zesměšňoval komunistické politické vězně, kteří se setkali s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeiem během jeho návštěvy Slovenska. Blaha bývalé vězně nazval dědečky. Dodatečně se bránil, že nevěděl, o koho jde.

Blaha ve svých status záměrně využívá expresivní slova a je verbálně agresivní, aby tak vyvolal u čtenářů emoce a získal je tím na svou stranu. S fakty si přitom hlavu velmi neláme. Začátkem roku 2019 ho dokonce na jeho zavádění o bezpečnostní strategii SR muselo upozornit Ministerstvo zahraničních věcí.

Na domácí politické scéně útočí na prezidenta Kisku, opozici, nevládní organizace, standardní média (s prokremelskými a konspiračními problém nemá) a poslední době se přidal ke svým kolegům z koalice a vulgárně útočí stále více i na prezidentskou kandidátku Zuzanu Čaputovou.

Záměr sestavit knihu oznámil, jak jinak, na svém facebookovém profilu . Na vydání knihy se dohodl se společností Mayer media. Kniha má obsahovat ty najlajkovanejší příspěvky od léta 2018 do února 2019.

Kromě knihkupectví budou knihu prodávat i prokremelská média Extra plus a Hlavní zprávy, které dlouhodobě podporují Kotlebovce a v prezidentské kampani Kotlebu i Harabina. Zatím nevíme, zda i spolupráce s těmito médii je součástí hráze proti extremismu, kterou má tato vládní koalice představovat.

Jednatelkou Mayer media je Lenka Mayerová, která je zároveň šéfredaktorkou časopisu Extra plus. V minulosti Mayerová v tomto časopise spolupracovala s Pavlem Zelím, se kterým působila ještě v 90. letech ve veřejnoprávní STV. V roce 2012 kandidovala Mayerová v parlamentních volbách za KSS, Zelí za SNS.

V létě 2018 se časopis zviditelnil tím, že mu poskytl rozhovor bývalý premiér Fico. Události po vraždě Jana Kuciaka a Martiny Kušnírové v něm označil za pokus o státní převrat. Podobně jako ostatní slovenské prokremelské média stál časopis Extra plus po vraždě na straně vlády.

Se zajímavým protinávrhem přišel projekt Blbec.online, který na Facebooku monitoruje konspirace, dezinformace a extremistické profily a stránky. Jelikož Blaha je špička mezi těmito „demokratickými“ politiky, kteří nesouhlasné komentáře pod svými příspěvky mažou a následně uživatele blokují (za poslední měsíc vymazal Blaha přes 3000 komentářů , Harabin „jen“ necelých 1500), navrhl projekt Blbec.online, že vydá knihu těch nejlepších smazaných komentářů.

Zdroj:https://antipropaganda.sk/blaha-vydava-s-pomocou-prokremelskych-medii-knihu-svojich-facebookovych-statusov/