Už jsme na náš Facebook sdíleli video, na kterém Pavel Zítko zcela vážně svým důvěřivcům tvrdí, že královna Alžběta II. byla Reptilián a měnila se v ještěra. K tomu požívala adrenochrom z mrtvých dětí. Přitom adrenochrom lze vyrobit uměle, kdyby tedy měl nějaké zázračné vlastnosti, což nemá. Pavel Zítko ohlásil také už asi 150. termín, kdy se Donald Tramp vrátí do Bílého domu. Velký návrat prý bude doprovázet cca třídenní blackout a speciální operace „na záchranu lidstva“. Tentokrát už raději nevyřkl žádné datum, takže s teorií, že se návrat blíží může pracovat roky.

Na Facebooku se také objevila omluva Vladimírovi Putinovi. Ladislav Koutný si dal opravdu záležet. Omluva začíná azbukou v ruštině, plynule pokračuje angličtinou a dopis je pak napsán v němčině. Zda tam nějak ještě zakomponoval latinu, francouzštinu a španělštinu bohužel nevíme.

A na Messengery je zasílána také lákavá nabídka jménem Gazpromu. Podvodník láká na levný plyn a aby nabídka byla pro české pseudovlastence věrohodná, je nasáno pseudočeštinou.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.