Bizarnost předvolebních kampaní

Adéla Šnajdrová‎ ze skupiny Odpozorováno v Česku


Předvolební kampaně vstupují (naštěstí) do poslední fáze voleb a do okamžiku, kdy se otevřou volební místnosti, zbývá už jen několik dní. A tak nastávají poslední příležitosti, jak oslovit voliče.

Své o tom ví Martina Hornátová, lídryně SPD Tomia Okamury v pražských Čakovicích (jak jinak), která se rozhodla umístit svůj plakát na výlohu místního Kebabu Stan (fotka výše). Bůh ví, kdo jim do znaku „kebabárny“ nakreslil ten muslimských půlměsíc zavěšený nad kopulí mešity.  Že by samotný Alláh?

Ve volbě do Senátu na Praze 8 se zase snaží oslovit voliče PhDr. Vladimíra Vítová z Aliance národních sil. Je předsedkyní této nové strany, která vznikla přejmenováním hnutí Občané 2011. Jako asi 155. strana se snaží hrát na vlasteneckou notu a oslovit protiislámsky založené lidi.

 „Politoložka Vladimíra Vítová má pravděpodobně paměť jako ryba Dory, protože se svými protiimigračními postoji si naprosto protiřečí. Při svých výstupech asi zapomněla, že se dříve jmenovala Vladimíra AL Maliki a jejím manželem byl Ing. Tali Al Maliki, CSc., který pracoval jako profesor matematiky a přednášel na univerzitách v muslimských zemích, přesněji v Libyi, Sýrii nebo Alžírsku. Navíc se provdala do rodiny iráckého expremiéra Núri Málikiho. Během vlády Saddáma Husajna byl dnes již zesnulý manžel Vítové členem Komunistické strany Iráku a jako politický vězeň odsouzený Saddámovým režimem k trestu smrti emigroval do ČR,“ píše web G.cz.

Že tomu tak je, se skutečně můžeme přesvědčit třeba na Wikipedii nebo Britských listech.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

 
Jan Cemper