Prokremelská propaganda také ráda navyšuje počty lidí, kteří podporují Rusko. Příkladem je video z Berlína, kde několik set lidí se sjelo na podporu Ruska. Proruská demonstrace se konala 3. dubna a byla oficiálně namířena proti diskriminaci lidí ruského původu. Aktivisté podporující Rusko tvrdí, že se jí účastnilo více než 5 000 automobilů.

To však vyvrací policie. „Zúčastnilo se asi 900 lidí. Na Twitteru byly k vidění desítky vozidel s ruskými vlajkami. V koloně bylo zapojeno asi 400 vozidel, řekl v pondělí ministr vnitra Torsten Akmann (SPD) ve výboru pro vnitřní záležitosti Sněmovny reprezentantů,“ píše Berliner Zeitung. Tyto počty potvrzuje i ruský tisk.

Na jednom z aut policie nalezla symbol „Z“. Řidiče už policie vyšetřuje. V Berlíně žije početná ruská menšina. Pravděpodobně tedy nejde o podporu Němců Rusku, ale o demonstraci samotných Rusů.

Oproti tomu demonstrace na podporu Ukrajiny se v Berlíně účastnilo 100 000 lidí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.