Archivář Petr Kreuz upozornil na naprosto skandální prohlášení ruského ministra zahraničí Lavrova k situaci v Bělorusku.

Jak uvádí ruská státní agentura Sputnik 18. 9. 2020, řekl Lavrov toto:

„Už jsem několikrát hovořil o tom, v jaké situaci se nachází Světlana Tichanovská. Pro mě je zjevné, že nemluví vlastním hlasem. Pobývá ve Vilniusu, hlavním městě Litvy, která je spolu s našimi polskými kolegy v čele těch, kdo požadují změnu státní moci v Bělorusku.

[…]

Řekla, že v ní vyvolává obavy, když mezi Ruskem a Běloruskem panují těsné vztahy. Nedávno prohlásila, že vyzývá příslušníky silových složek, aby se postavili na stranu zákona. To je přímá výzva ke zradě, ke zradě přísahy a obecně ke zradě Vlasti. To je pravděpodobně trestný čin. Proto si musejí uvědomit svou odpovědnost ti, kdo jí poskytují rámec pro její činnost, kdo jí říkají, jaká má vydávat prohlášení, na jaké otázky má klást důraz,“ řekl Lavrov.

Toto prohlášení zcela jednoznačně ukazuje, s kým máme v případě Ruska tu čest. Když má být zradou a snad i trestným činem stát na straně zákona, nepotřebují se už sympatizanti Kremlu jako například Jaroslav Bašta ptát, komu mohlo prospět otrávení Alexeje Navalného.


author