Předseda PRO Jindřich Rajchl zveřejnil na svém profilu, že automobilka Volkswagen oznámila od příštího týdne zastavení výroby elektromobilů ve svém závodě Emden. Příspěvek má dva tisíce sdílení. Jedná se však o naprosto překroucené tvrzení. Automobilka jen oznámila pozastavení výroby kvůli nedostatku dílů.

„Výroba elektromobilů ve VW Emden bude na pět dní pozastavena. Důvodem jsou problémy s dodávkami u dodavatele. Vozidla by se proto neměla od pondělí do pátku vyrábět,” uvedl v pátek 1. března německý deník Süddeutschen Zeitung s odvoláním na mluvčí Volkswagenu. Dále konstatoval, že Volkswagen zastavil výrobu v Emdenu na dva dny už začátkem února. Tehdy ji skutečně pozastavil kvůli stagnující poptávce, ale týkalo se to nejen elektromobilů, ale i všech modelů se spalovacím motorem.

Paradoxně odstávka výroby vozů se spalovacími motory bude trvat déle, nejméně celý březen. Zaměstanci vyrábějící vozy se spalovacími motory jsou naopak převedeni do částí závodů, kde se vyrábí elektrovozy.

Elektromobily se v Evropě prodávají. Vůz Tesla Model Y se loni stal nejprodávanějším automobilem v Evropě.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.