Jindřich Rajchl (PRO) a další zřejmě sází na hloupost svých čtenářů a na to, že si jeho informace dál nebudou ověřovat. Vydal totiž status o vakcíně AstraZeneca. „Vakcíně AstraZeneca bylo s účinností od včerejška odebráno povolení k aplikaci ve všech státech EU. Ona nakonec ta pravda vyjde na povrch. Je to jen otázka času,“ píše Rajchl. Je však snadno dohledatelné, že společnosti bylo povolení odebráno na jejich přání.

„Společnost AstraZeneca započala proces ukončení dostupnosti své vakcíny Vaxzevria proti koronaviru po celém světě. Důvodem má být dostatek modernějších vakcín, které jsou účinné na nové mutace viru. V úterý 7. května Evropská léková agentura vydala oznámení o tom, že odebrání registrace vakcíny, o které společnost v rámci EU sama v březnu požádala, vstoupilo v platnost. Společnost AstraZeneca ve svém dřívějším prohlášení uvedla, že dostatek modernějších vakcín způsobil pokles poptávky po vakcíně Vaxzevria, která se již v současnosti nevyrábí a nikam se nedodává,“ píší například Novinky.cz.

Pro zájemce o očkování proti COVID-19 to nic neznamená. V ČR se totiž z 98 % očkuje vakcínami od společnosti Pfizer, ve 2 % pak od společnosti Novax. Vakcínou Vaxzevria bylo očkováno v ČR 0,24 % lidí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.