Sociálními sítěmi se od včerejšího večera šířila zpráva lounského radního, exposlance TOP 09 Michala Kučery, že armáda do domova pro seniory v Lounech zavezla krabice s perníčky od firmy Penam. Generální štáb to popřel, Kučera vzal svá tvrzení zpět s tím, že šlo o muže, který se pouze představil slovy, že je od armády.

„Armáda žádné perníčky nerozváží. Je to nepravdivá informace. Vojáci v domově v Lounech prováděli odběr vzorků v rámci chytré karantény,“ uvedla Armáda České republiky na Twitteru.

„Ke kauze “armáda rozváží perníčky”. Před hodinou jsem mluvil s panem exposlancem Kučerou. Řekl, že perníčky dovezl do domova seniorů člověk, který řekl, že je od armády a předal pracovníkům zmíněné krabice. Žádná vojenská Tatra a vojáci v uniformách,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

„Je na místě omluvit se Armádě ČR. Podle všeho šlo o akci fyzické osoby, která s Armádou ČR neměla nic společného a pouze zneužila jejího jména při distribuci perníčků z Penamu. Je mi nedorozumění líto, práce armády si vážím a prosím občany o totéž,“ napsala předsedkyně TOP09 Markéta Adamová.

Kdo tedy perníky z holdingu Agrofertu do domova důchodců přivezl není známo. V případě domova v sousedním Slaném perníky rozvážel místostarosta města za ANO Radek Vondráček. Místní buňka ANO 2011 pak status z Facebooku stáhla a zřejmě zrušila celý svůj profil.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.