Ze strany lidí zpochybňujících vážnost současné situace se často objevuje v diskusích pod články argument, že kdyby situace byla tak vážná, nikdo by nezrušil záložní nemocnici v Letňanech.

Tento argument je však lichý. Problém není s celkovou vytížeností nemocnic, ale s počtem vážných případů. Pacientů s covidem ve vážném stavu je skutečně nejvíce od začátku epidemie. Nemocnice v Letňanech měla být využívána pro následnou péči, umístěni by v ní tak byli pacienti s covidem-19 na doléčení. Nebyla určena k hospitalizaci pacientů v kritickém stavu.

Dobrou zprávou je, že v Česku klesá počet nakažených zdravotníků a lékařů v lůžkové péči. Jedná se o důkaz účinnosti očkování. Nakažení lékaři nyní tvoří pouze jednotky případů. Jenže k lidem ve vážném stavu je třeba zkušených zdravotníků. A zde narážíme na systémový problém a to obecný nedostatek zdravotníků. Těch byl nedostatek i za normálního stavu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com