Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová za ANO je spojena s vícero skandály. Připomeňme si její požadavek, aby její manžel byl v nemocnici brán jako VIP, tajemné smlouvy  s externisty na provádění prací pro její úřad, poskytnutí služebního vozu k výhradnímu užívání manželovi, obviňování opozičních politiků ze šikany (kdy ještě použila eristický argument vzbuzující soucit, když tvrdila, že vše bylo úmyslně načasováno na dobu jejího těhotenství), arogantní útoky na nepohodlné novináře, lži o tom, kolik údajně stálo vypracování odpovědí na jejich dotazy (opět spojeno s manipulativním pseudoargumentem, že by za tyto peníze bylo možné vybavit počítačovou učebnu) nebo falešné obvinění Německa ze zadržení ochranných pomůcek pro Středočeský kraj.

Arogantní chování hejtmanky Jermanové vyvrcholilo podáním trestního oznámení na vydavatelství internetového média Náš region, které zveřejnilo otevřený dopis záchranářky Veroniky Brožové z Facebooku. Dopis se týkal skutečnosti, že záchranáři neměli v březnu dostatek ochranných pomůcek, ačkoli Středočeský kraj  spolu se svou Záchrannou službou tvrdil opak.

Středočeský kraj se 26. května v tiskovém prohlášení vyjádřil takto: „Na základě tlaku médií a dotazů znepokojených občanů a stavu OOP na středočeské záchrance se 19. 3. 2020 rozhodl Středočeský kraj podat v souvislosti se zveřejněním zmíněného článku Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že mohlo dojít ke spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Ta mohla poškodit dobré jméno SK.“

„Náš region“ se k tiskovému prohlášení vyjádřil a vyvrátil tvrzení hejtmanky Jermanové. O hejtmančiných lžích a zastrašování se vyjádřila sama aktérka kauzy Veronika Brožová v rozhovoru pro DVTV.

Hejtmanka celou situaci ještě „zazdila“ arogantním chováním vůči moderátorce ČT Witowské, kde neustále opakovala jedno (lživé) tvrzení a navíc ještě, jak už je v hnutí ANO zvykem, mávala vytištěnými tabulkami. Navíc se tato absolventka České zemědělské univerzity ještě dopustila hloupého útoku ad hominem, když absolventce práv Witovské řekla „Kdybyste byla zběhlá v právních věcech, tak byste věděla…“, což je ostatně stejný útok, jakého se dopustila v DVTV vůči rovněž vystudované právničce Drtinové („Já nejsem právník a myslím, že ani vy…“.)

Situace se vyhrotila natolik, že i majitel Jermanové, premiér Babiš, byl nucen se vyjádřit, že trestní oznámení bylo nešťastné.

Postup hejtmanky Jermanové, která soustavně projevuje papalášské manýry, je ovšem přesnou kopií toho, jak postupují držitelé moci v současném Rusku. I tam jsou zdravotníci zastrašováni a ti, kteří si stěžují, že nemají dostatek ochranných prostředků, se stávají terčem trestních oznámení za šíření nepravdivých tvrzení a jsou vyšetřováni jako teroristé. Stalo se tak zdravotníkovi záchranné služby Sergeji Veselkovovi v Ivanovské oblasti za video o chybějícím materiálu, zdravotníkovi záchranné služby Alexandru Kosjakinovi z Voroněžské oblasti za post na síti V kontakte nebo anestezioložce Taťáně Revvové z Volgogradské oblasti.

Bohužel se ukazuje, že se nás nyní přibližujeme ne Západu, ale spíše Východu, konkrétně Rusku, kde v čele státu stojí bývalý důstojník KGB a kde mají velké slovo bývalí komunisté. U nás je předsedou vlády exkomunista a bývalý spolupracovník StB, obklopený bývalými důstojníky této organizace, a jeho vládu podporují komunisté (nejen z KSČM).


author