Dezinformační server Česko Aktuálně v červnu loňského roku vydal článek s několika videi, kde mluví Vladimír Putin. Video se nyní objevilo v pseudo-vlasteneckých skupinách. Od okamžiku zveřejnění má přes 4.000 sdílení.
Co nám tedy prezident Ruské Federace Putin zvěstoval? Jsou to jen dvě kratičká videa.

V prvním Putin vypráví historku o migraci.
‘Takže, co se teď děje? Utečenec znásilnil dítě v jedné z Evropských zemí. Soud jej propustil ze dvou důvodů. Protože nerozumí řeči dané země a nerozuměl tomu, že chlapec, kterého znásilnil, sex nechtěl a odporoval znásilnění. Je velmi těžké si představit, co Evropané vlastně dělají. Je to důsledek rozpadu tradičních národních hodnot? Vlastně ani nevím, jak to jinak vysvětlit… Možná, že mají špatné svědomí kvůli uprchlíkům? Co se děje? Nemůžu to pochopit. Společnost, která nemůže chránit své děti nemá zítřek. nemá budoucnost.’
No víte, Vladimíre Vladimíroviči, kdyby Vaši podřízení nevytvářeli dezinformace, tak byste je pak nemusel papouškovat. Ten irácký migrant, který v Rakousku v prosinci 2015 znásilnil na plovárně desetiletého chlapce nebyl propuštěn a neznalost jazyka u soudu nehrála roli. Na konci soudního řízení dostal 4 roky vězení.

Při debatách v sociálních skupinách se celé řadě lidí zdál trest velmi nízký. Najdeme srovnatelný čin a potrestání v Česku?
V březnu tohoto roku odsoudil Krajský soud v Hradci Králové prodavače v hračkářství za znásilnění šestiletého chlapce na 4 roky. Ve stejném čase dostal trest 6,5 roku za znásilnění osmileté školačky muž z Ostravy. Měl už z dřívějška trest za masturbování na veřejnosti. Při vyšetřování se přiznal, že také obtěžoval školačku v Písku v Jižních Čechách. V roce 2011 odsoudil Vrchní soud na 7,5 roku muže z Brna za znásilnění čtyř a vydírání dalších dvou školaček ve věku od šesti do patnácti let. Zajímavý je také podmínečný trest pro muže, který znásilnil, sexuálně zneužíval a omezoval osobní svobodu dvou sester – školaček.

Pojďme ale ke druhému videu Putina.
‘Každý by měl žít jak se mu líbí. Nicméně, pokud se ocitnou ve světě, který není jejich vlastní – musí respektovat kulturu, tradice a styl života lidí v zemi, ve které se rozhodli žít a do které přišli. Pokud je víra nové příchozích považována za kulturně nebo nábožensky agresivní mezi lidmi, mezi které se rozhodli přistěhovat. Pokud tato víra urazí místní obyvatelstvo, pak to musí tito lidé pochopit a přizpůsobit se místním poměrům. Nemůžete tvořit vlastní pravidla v kultuře, která není vaše vlastní. Chápu, že na světě existují lidé zcela odlišného a radikálního pohledu, pak by ale měli žít ve státech, kde je tato víra považována za normální.’
To je odvážné tvrzení od prezidenta země, která má největší podíl muslimů v populaci v Evropě v výjimkou Albánie, Bosny a Hercegoviny, Makedonie a Bulharska. V Rusku se k islámu hlásí asi 15 milionů obyvatel, což je přes 10% populace. Navíc hraje na notu xenofobních kruhů, které považují islám a muslimy za agresivní a urážlivou víru pro domácí obyvatele.

Co bylo tedy ve dvou kratičkých, ale údajně zásadních vyjádření ohledně migrace?
V prvním lži a ve druhém rady, kterými se Putin snaží rozdělit společnost západu. Sám se jimi v Rusku vůbec neřídí. Tedy, pokud nepovažuje Rusko za zemi, kde je islám doma.


Profilový obrázek

wpseo_editor