Známý americký moderátor a komik Dick Farrel, jenž se hlasitě vymezoval proti předním epidemiologům a naléhal na své posluchače, aby se nenechali očkovat proti koronaviru, se nemocí sám nakazil a zemřel. Krátce před svou smrtí svého rozhodnutí zalitoval a vyzval lidi k vakcinaci.

Farrel byl nadšeným stoupencem Donalda Trumpa. Šířil nepodložené konspirační teorie o údajném podvodu v prezidentských volbách v listopadu 2020, které prý vyhrál Trump, a zpochybňoval účinnost vakcín proti koronaviru.

Rozhlasový a televizní moderátor od začátku pandemie kritizoval poradce prezidenta, doktora Anthonyho Fauciho. Jak již bylo napsáno, ještě v červnu také vyzýval své posluchače, aby se nenechali očkovat, píše list Washington Post. Podle jeho rodiny a přátel ale krátce před smrtí v nemocnici změnil na vakcíny názor. „Napsal mi a řekl: ‘Utíkej pro ni!’ Řekl, že virus není žádná legrace, a dodal: ‘Přál bych si, abych byl naočkovaný,“ napsala na Facebook jeho blízká přítelkyně Amy Leighová Hairová.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com