Ruský ideolog Alexandr Dugin, přezdívaný „Putinův mozek“ a vlivná postava v Rusku, vyzval ke svržení prezidenta Vladimira Putina. Podle mezinárodních zpráv dokonce naznačil, že bude zabit po potupné porážce Moskvy u Chersonu. Dugin psal o Putinově neúspěšné invazi na Ukrajinu na Telegramu. Platforma sociálních médií později jeho tirádu proti Putinovi smazala. Dugin ve svém poselství citoval z příběhu o Zlaté ratolesti od Jamese Frazera, ve kterém je zabit král, protože nedokázal přinést déšť během sucha.

Právě Alexandra Dugina přitom „obhajoval“ Jiří Vyvadil. Ruský nacionalista Alexandr Dugin podal totiž v minulosti v Česku trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Dugin ministryni obviňuje z podpory a propagace terorismu kvůli výrokům Černochové o smrti jeho dcery Darji Duginové při srpnovém atentátu. Duginová, která spolu se svým otcem podporovala ruskou invazi na Ukrajinu, zemřela letos 20. srpna po výbuchu auta, v němž jela. Podle ruských úřadů pod vozem explodovalo výbušné zařízení a ruská tajná služba FSB z atentátu obvinila ukrajinské zpravodajské služby.

„Ukončil jsem právní zastoupení Alexandra Dugina. Jestliže přeje Vladimíru Putinovi plus mínus to, co se stalo jeho dceři Darje, pro mě jako klient končí,“ napsal rozmrzele Jiří Vyvadil.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.