Je neuvěřitelné, že někteří lidé jsou stále schopni uvěřit lžím, které vypouští Aleš Svoboda z Mělníka. Tentokrát si zcela vymyslel citát předsedkyně poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové k cenám energií. „Že vodné a stočné stoupne v některých regionech až o 40% je logickým krokem, lidé vodou plýtvají, je neekonomické splachovat třeba toaletu po každé akci, stejně tak je neekonomické koupání ve vaně. Minuta sprchy jednou za tři, čtyři dny a je po problémech,“ stojí ve zcela vymyšleném citátu. Pekarová měla hovořit také o jiných cenách.

Ačkoliv k tomuto citátu neexistuje jediný zdroj, někteří lidé ho sdílejí jako diví. Případně dokonce kopírují na svůj profil. Není přitom dohledatelný jediný rozhovor, kdy by se předsedkyně TOP 09 za poslední měsíce věnovala cenám energií. Ostatně k tomu nemá ani kompetence, protože není členkou vlády. Není ani známo, kde Svoboda sebral zvýšení vodného a stočného o 40 %. Velké vodárenské společnosti hlásí zvýšení cen vodného a stočného, ve většině případů však jde o zvýšení do 10 %.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.