Všichni víme, že na demonstrace proti vládě chodí nejrůznější lidé. Novinář Aktuálně.cz udělal rozhovor například s ženou, která volala po tom, že je nutné vládu zbavit moci za každou cenu i po vzoru Hitlera nebo Lenina, který se také nikoho na nic neptal.

V tomto kontextu je také nutné upozornit, že i tito lidé mají své děti a nebojí se agresivní propagandu šířit mezi ně. Například Mikuláš Minář zveřejnil svědectví Dagmar Kavkové, která byla častovaná urážkami. Kromě toho ji však obtěžovali i děti. Nejvíc nepříjemní byli dva mladí kluci, jeden tak 12, druhý tak 14. Byli spíš dotěrní a lehce slovně agresivní. Ten mladší mě při diskusi s jiným pánem obešel zezadu a taky mi ceduli strhl. V tu chvíli mě bránil ten ukrajinský kluk, tak 17 let, na kterého se okamžitě vrhla skupina o hlavu vyšších demonstrantů, chlapů. Během chvilky tam byla policie a demonstranti obvinili toho Ukrajince, že napadl dítě. Lež. Dost to vypadalo na lynč, obklopil ho fakt dav demonstrantů. Tak jsem mezi ně vlezla a toho kluka vytáhla za ruku. Policie ho chtěla ztotožnit. Tak jsem jim dala občanku, že chci být taky ztotožněna, kdyby se to šetřilo, ať můžu svědčit, že to dítě naopak napadlo mě. Ten malý kluk byl vlastně asi nejhnusnější ze všech. Pořád se vracel a vykřikoval cosi o tom, že tu Ukrajince nechce, že ho to uráží, že berou dávky 3000 týdně apod. Jeho starší kamarád byl podobně nepříjemný,“ líčila žena.

Františka Butalová také zveřejnila fotky z demonstrace. Pod komentáři je fotografie petice za odvolání vlády. Ta je podepsána i třináctiletým dítětem.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.