Německé hnutí Alternativa pro Němcko (AfD) a české hnutí SPD Tomia Okamury šíří na svých sociálních sítích další hoax. „Není nad to si v Německu zajít s rodinou do Aquaparku,“ píše SPD. Ve skutečnosti byla scéna pořízena 8. června v aquacentru Yamit a to konkrétně v izraelském městě Holon poblíž Tel-Avivu.

Web Watson.de upozorňuje, že video bylo nejprve šířeno v celé délce. Poté, co někdo představitele AfD upozornil na izraelské nápisy a výkřiky, video náhle zmizelo. Ne však na dlouho. Po několika hodinách byly záběry šířeny znovu, tentokrát už v upravené podobě.

Originální video:


Jen pro zajímavost. Manažer Aquacentra Shimshon Chen pro izraelský tisk řekl, že „bitka“ nebyla tak závažná, jak se ze záběrů může zdát.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.