Německé hnutí Alternativa pro Němcko (AfD) a české hnutí SPD Tomia Okamury šíří na svých sociálních sítích další hoax. „Není nad to si v Německu zajít s rodinou do Aquaparku,“ píše SPD. Ve skutečnosti byla scéna pořízena 8. června v aquacentru Yamit a to konkrétně v izraelském městě Holon poblíž Tel-Avivu.

Web Watson.de upozorňuje, že video bylo nejprve šířeno v celé délce. Poté, co někdo představitele AfD upozornil na izraelské nápisy a výkřiky, video náhle zmizelo. Ne však na dlouho. Po několika hodinách byly záběry šířeny znovu, tentokrát už v upravené podobě.

Originální video:


Jen pro zajímavost. Manažer Aquacentra Shimshon Chen pro izraelský tisk řekl, že „bitka“ nebyla tak závažná, jak se ze záběrů může zdát.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com