Aeronet opět ve svém článku „Vladimir Putin: Americký kongres již schválil v rozpočtu peníze na vývoj nových amerických raket středního doletu! Do 6 měsíců bude smlouva vypovězena“ straší své čtenáře. Plete přitom páté přes deváté.

Článek například zmiňuje dovoz zbraní do Evropy. „Americká armáda v uplynulých dnech navezla do Evropy na leteckou základnu Ramstein v Německu největší množství munice od vypuknutí leteckých úderů proti Jugoslávii na jaře roku 1999,“ tvrdí Aeronet. Dovoz zbraní a bomb do Evropy přitom ve skutečnosti souvisí s tím, že v Norsku se konalo cvičení NATO.

„V Norsku začalo největší cvičení NATO od konce studené války. Na 50 000 vojáků ze tří desítek zemí při něm bude v také ve Švédsku, Finsku a na Islandu do 7. listopadu trénovat, jak “obnovit suverenitu spojenecké země po vnější agresi”. Celkem se do cvičení zapojí na 65 lodí, 250 letadel a 10 000 vozidel,“ psal ve stejném době co Aeronet přišel s převratným „objevem“ velkého množství zbraní web Info.cz.

Článek také plete páté přes deváté ohledně mostů. Zatímco v Praze se mosty opravují kvůli jejich dezolátním stavu, u Holštýna se opravuje, aby držel krok s narůstající dopravou. Je pravdou, že NATO a EU chce v dlouhodobějším horizontu i opravit některé mosty kvůli přesunu těžké vojenské techniky, jedná se však o horizont mnoha let.

USA a Evropské země cítí ohrožení po ruské agresi na Krymu a východě Ukrajiny. „Norsko sice opakovaně zdůrazňuje, že svého obrovského souseda, s nímž sdílí přímou hranici o délce 196 kilometrů, nepovažuje za přímou hrozbu. Po ruské anexi Krymu v roce 2014 a akcích na východě Ukrajiny však na druhou stranu neskrývá obavy z politiky Moskvy a nebývalým tempem posiluje svou obranu. Stejně jako další severské země,“ píše se na Idnes.cz.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.