Po zveřejnění investigativního článku Deníku N o dřívějších rasistických, sexistických a homofobních výrocích Filipa Turka, čestného prezidenta Motoristů sobě a kandidáta na ministra zahraničí za vznikající vládu Andreje Babiše, se začaly internetem šířit podvržené příspěvky na obranu Turka. Tyto falešné statusy se tvářily, že pocházejí z účtu autorky článku Zdislavy Pokorné, a měly vzbudit dojem, že novinářka přiznala chybu nebo dokonce manipulaci.
Redakce Deníku N jednoznačně uvedla, že žádné takové příspěvky Zdislava Pokorná nenapsala. Obrázky, které se objevují v kruzích příznivců Motoristů na sociálních sítích, jsou zjevně zfalšované a jejich cílem je podkopat důvěru ve zjištění novinářů. Deník N si za svou prací stojí a potvrzuje, že má archiv autentických facebookových příspěvků Filipa Turka včetně původních URL adres.
Samotný článek Deníku N ukázal, že Turek v minulosti na Facebooku publikoval řadu otevřeně rasistických a nenávistných komentářů, ve kterých se mimo jiné vysmíval obětem žhářského útoku ve Vítkově, urážel LGBTQ osoby a vyjadřoval obdiv k Hitlerovi a Mussolinimu. Tyto příspěvky po vstupu do politiky smazal, avšak novináři je dříve archivovali.
Turek ve veřejných vyjádřeních označil zveřejnění archivních výroků za „odpornou dehonestaci“ a tvrdí, že příspěvky mohl napsat někdo jiný. Policie České republiky však uvedla, že se zjištěními Deníku N zabývá. Současně vyjádřila podporu novinářce, která čelí online útokům a výhrůžkám.
Manipulační strategie kolem této kauzy se podobá dřívějším kampaním, které se snažily obrátit pozornost veřejnosti proti investigativním médiím – typicky šířením falešných statusů, smyšlených citací či zkreslených screenshotů.