Americká dezinfekce. Floridské tutlání. Syndrom náhlého úmrtí. Je Bernie Sanders komunista? Unifikovaná bezpečnostní platforma. 5G sítě a Učitel národů. 

Šílení okolo koronaviru je stejně globální jako dopad této epidemie. Ve Spojených státech se v minulých dnech masově šířila informace o tom, že dezinfekce rukou s vysokým obsahem alkoholu proti přenosu viru není účinná. Opak je pravdou – a to právě díky vysokému obsahu alkoholu. 

Ještě zůstaňme ve Spojených státech. Možná k vám doputovala některá z variant informace o tom, že floridské nemocnice už na sklonku roku 2019 zaznamenaly mnohočetné případy nákazy koronavirem, ale ututlaly je. Není to pravda

Stejně nepravdivé jsou zprávy, podle nichž koronavirus způsobuje náhlá úmrtí. Tady asi někdo propadl vynikající hře Plague. 

Poynter Institute si dal tu práci a na základě politických postojů Bernieho Sanderse ověřoval, jestli tento americký politik a stále pravděpodobnější demokratický kandidát na prezidenta USA je nebo není komunista. Nepracovali s dojmy, ale s pojmy. Obsáhlý fact checking si můžete přečíst zde. Komu se číst nechce, pro toho stručné odpověď: Bernie Sanders komunistou není

John Maddison snesl přesvědčivé argumenty pro vznik unifikované zabezpečovací platformy, která by zjednodušila obranu před kybernetickými útoky. Hetergennost obranných prostředků je podle Maddisona jedním z hlavních důvodů, proč jsou kyberútoky stále tak efektivní. Ionut Arghire se věnoval zabezpečení budoucích 5G sítí. Stručně řečeno: současný stav je žalostný a nelepší se kvůli enormnímu tlaku na jejich co nejrychlejší plné spuštění. Jak říkal Jan Amos Komenský, kvaltování toliko pro hovada dobré jest.


Ondřej Fér

editor

Žurnalista, autor literatury faktu, publisher Manipulátoři.cz.