Kostel svatého Havla, odstěhuj se do Islámu, Írán jako arabská země. To jsou tři perličky, na které jsem narazil na sociálních sítích. 

Svatý Havel byl irský mnich, misionář, který působil v oblasti Bodamského jezera. No a pak se po zhruba 1300 letech narodil Václav Havel.

Zeměpis bohužel není silnou stránkou ani mezi novináři. Naštěstí editor následně článek na Novinkách.cz opravil. Afghánci nebo Íránci by asi neskákali nadšením, že je někdo zařadil mezi arabské národy.

Co na to napsat? Raději nic.

Nenapsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.