Premiér Andrej Babiš spolu s hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou z volebních billboardů tvrdí, že díky vedení hnutí ANO bylo zmodernizováno 194 krajských nemocnic. Podle oficiálních dat bylo v celé zemi na konci roku 2019 celkem 156 nemocnic poskytujících akutní péči, 37 nemocnic následné péče a 35 léčeben pro dlouhodobě nemocné. Problém pro ně je navíc fakt, že například v městě Slaný je zřizovatelem město a nikoliv kraj. V Českém Těšíně je majitelem nemocnice soukromá firma Agel a tak by šlo pokračovat. Je samozřejmě nesmysl, aby Jermanová modernizovala komplet všechny nemocnice.

Lidé na sociálních sítích si v souvislosti s plakáty a billboardy z hejtmanky utahují kvůli přehnané retuši. Upravování fotek je v marketingu samozřejmě normální. Retuš by však měla být uvěřitelná.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com