Na 17. listopad se do Prahy svolává další demonstrace proti opatřením, která mají zamezit nekontrolovanému šíření onemocnění COVID-19. „Je na čase vzít naši zemi zpět. Občané, živnostníci, lékaři, právníci, hasiči, studenti, senioři, pojďme to společně zastavit,“ hlásí plakát. A zve na pražskou Letnou.

Povedlo se nám zjistit, že první tento plakát zveřejnila stránka „Boj pokračuje“. Ta sama o sobě tvrdí, že je stránkou Národně vzdělávacího institutu. A kdo je Národní vzdělávací institut? Jedná se o tvrdé jádro neonacistů. Na svých stránkách mají doporučení na knihy popírající holocaust. Už v roce 2007 zveřejnila stránka tzv. „Částečný seznam Židů a židovských míšenců v politice ČSFR, ČR a SR po roce 1989.“ Před stránkou už v roce 2007 varoval také web Eretz. Jak si jde všimnout, stránka dosud podporuje nacismus a najdeme na webu ke stažení například knihu Mein Kampf.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com