Protesty i oslavy čekají účastníky 17. listopadu v Praze. Organizátoři se v rámci nich sjednotili do platformy pod názvem Festival svobody.

“Za pravdou je nutné si dnes stát více než kdy jindy. Velké množství alternativních médií, předvolební kampaň i vrchní představitelé našeho státu nás dovedli do situace, kdy je tento postoj nutné hlásat hlasitěji a hlasitěji, aby přehlušil lži, výmysly, hoaxy, polopravdy a fake news.

Tomu všemu se musíme bránit. A jeden z prostředků je i vyjít do ulic. Vyjít do ulic v den, který je pro nás tak důležitý. Sejdeme se 17. listopadu na Újezdě u památníku na počest obětí komunistického režimu. S proslovy u památníku vystoupí profesor Martin C. Putna, teolog Hayato Okamura, aktivista Jan Vrobel, politik Petr Kutílek a zástupci iniciativ Pulse of Europe a Češi pomáhají. Akce začíná v 15:00 na pražském Újezdě,” píší organizátoři demonstrace Pravda nemá alternativu.

“Na chvíli se zastavte a zamyslete se, jak dnes vypadá váš každodenní život. Studujete, pracujete tam, kde jste vždy chtěli, anebo sami podnikáte? Cestujete do zahraničí? Píšete, hrajete v kapele, chodíte do skautu anebo do kostela? A mohli byste tohle všechno i před osmadvaceti lety?

Na místě, kde to vše začalo, připravíme s desítkami účinkujících živé korzo plné bohatého kulturního programu a zajímavých lidí včetně vás všech. Připravíme tomuto dni oslavu, jakou si zaslouží a jakou podobné svátky dostávají jinde ve světě. Přijďte slavit s námi. Venkovní program poběží od 13:00 do 22:00 a následně se přesuneme do Rock Café, kde budou až do rána hrát další kapely a DJs,” píší organizátoři o oslavách na Národní třídě s názvem Korzo Národní.

“Každoročně si v listopadu připomínáme dny, kdy se naši spoluobčané postavili čelem totalitnímu režimu a bojovali za svobodu, demokracii a budoucnost naší země. Prožíváme nejdelší období svobody od založení Československa. Avšak hodnoty, na kterých je naše svoboda založena jsou především v posledních letech často zpochybňovány.

Abychom o svobodu nepřišli, chceme se postavit čelem strachu a lžím, šířeným extrémisty a populisty. Společně tak dáme hlasitě najevo, že si vybojované svobody a demokracie vážíme a nenecháme si ji vzít.
17. listopadu proběhnou v Praze i po celé republice koncerty, průvody, besedy a celá řada dalšího programu. Ulice a náměstí opět zaplní statisíce lidí. Budeme si připomínat významné okamžiky naší historie, upozorňovat na skutečné současné problémy a sdílet názory ohledně budoucnosti naší země,” oznamujeme Festival svobody 2017!

Celý Festival svobody zakončí Koncert pro budoucnost. “Oslovili jsme proto desítky hudebníků a osobnosti veřejného života, aby se v tento významný den každý sám za sebe vyjádřili k naší společné budoucnosti. Výsledkem je nabité pásmo koncertů a projevů,” píší organizátoři Festivalu svobody.

Přehled:

Celodenní program Korzo Národní:
https://www.facebook.com/events/2074514332777230/

11:00 Albertov: Uctění památky 17. listopadu na Albertově pod patronací studentů a absolventů UK
https://www.facebook.com/events/1945786715675671/

13:00 Sametové posvícení a následný alegorický průvod
https://www.facebook.com/events/234466053751714/

15:00 Demonstrace: Pravda nemá alternativa – demonstrace proti propagandě a dezinformacím, následný průvod přes hrad na Národní a na Koncert pro budoucnost (Vystoupí např. Martin C. Putna, Hayato Okamura a další) Začátek: Újezd
https://www.facebook.com/events/899098523576660/

16:30 Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí https://www.facebook.com/events/104759726915094/

Večer Ceny paměti národa
https://www.facebook.com/pages/Ceny-paměti-národa/

Vše pod záštitou Festivalu svobody 2017
https://www.facebook.com/events/1783043461949759/


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.