Na Facebooku najdete i řadu obskurních stránek. Jednou z nich je stránka The Red Pill. Stránka nenávidící cokoliv jen trochu progresivního především filozofuje o sexualitě. Například 30. června zveřejnila tuto „myšlenku“ (příspěvek byl FB odstraněn, najdeme ho však na webu):

„Feministická posedlost znásilněním všeho druhu pramení z jednoduché touhy: Nebýt tak hnusná, že znásilnit ji žádného chlapa ani nenapadne. Protože, co si budeme namlouvat, v drtivé většině jsou. A pokud ne postavou, tak mentálně nebo hygienou.

Nicméně znásilnění je více či méně skrytým snem každé ženy. Ve statistikách pornowebů tenhle druh fetiše u ženského publika s přehledem vede.

Každá žena chce být tak hrozně přitažlivá, tím nejžhavějším vrcholem mužské touhy, že z ní muž přijde o rozum a nebude schopen se ovládnout.“

Myšlenku, že „znásilnění je více či méně skrytým snem každé ženy“ považujeme na tolik odporné, že zveřejňujeme, kdo za touto anonymní stránkou stojí. Stránka totiž má i svůj web. Ten je zaregistrován na Jana Ringoše z Havířova. Nepřekvapivě je mu již 65 let a má zápis v insolvenčním rejstříku, když byl kvůli dluhům nucen prodat byt. Na stránce se podílí i jeho syn z Ostavy, který pracuje jako programátor.

Příspěvek je naprosto úchylný. Znásilnění je častým motivem pro sebevraždy a oběti mají po takovém odporném činu často (celoživotní) psychické problémy (1, 2, 3). Status by mohl mít i právní následky. Schvalování nebo nabádání k zločinu je u nás trestným činem.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com