Hlídku strážníků bezdůvodně zavolal na počátku srpna hodonínský zastupitel Roman Sedlačík (Řád národa) na rodinu tmavé pleti.Trojice v centru města nakupovala. Zastupitel Roman Sedlačík dokonce fotografii cizinců vystavil na svém facebookovém profilu.

„Žádám všechny občany. Nebuďte přip***aní, využijte svého práva a využijte toho, že máme městskou i státní policii, která má přeci pomáhat a chránit!“ napsal zastupitel, který v minulosti kandidoval za sociální demokracii. Svůj příspěvek později smazal.

Ve skutečnosti přijeli na osobní pozvání vedení města

Městský úřad identitu rodiny zveřejnil předvčírem:

Jak se ukázalo, ten, co hovořil „lámanou angličtinou“, byl voják americké armády s americkým občanstvím, který přijel na osobní pozvání na návštěvu Hodonína z Německa se svou manželkou a dvěma dcerami. Chtěli poznat klidnější město, než je hlavní město, které je zatíženo turismem. Jaké dojmy z návštěvy Hodonína si asi odvezli domů?

„Kromě „lámané angličtiny“ ještě ovládá jazyk francouzský a německý“, poznamenal k osobě vojáka starosta města Hodonína Milan Lúčka. „Jeho paní pracuje jako ředitelka nadace, která podporuje dětské domovy, školky a školní zařízení v Ugandě. Byli ubytováni v městském hotelu Krystal a sobotní odpoledne se rozhodli strávit nakupováním ve městě, kde potkali našeho zastupitele pana Sedlačíka. Jsou to křesťané a reakce našeho zastupitele byla zcela neadekvátní,“ doplnil starosta.

Reakce starosty i dvou místostarostů, odmítající zastupitelovo jednání, byla okamžitá a kritická. První místostarosta Vítězslav Krabička se z důvodu čerpání dovolené nemohl k prohlášení připojit. To učinil ihned po svém návratu. Svůj nesouhlas s jednáním zastupitele Sedlačíka tak vyjádřilo celé vedení hodonínské radnice,” píše se v prohlášení města.

Není to poprvé

Podobný případ hysterie se nestal v ČR poprvé. Policie například v roce 2015 musela zasahovat proti domnělému muži v černé kombinéze s dlouhou zbraní. Ve skutečnosti policisté našli kominíka, který si přes rameno nesl kominickou štětku. V Mladé Boleslavi zase lidé zavolali strážníky k fotbalistům z ciziny.

Planý poplach pak zaměstnal hned několik lidí v Novém Strašecí. Tam prověřovali hlášení o větší skupině uprchlíků na autobusové zastávce 10. září 2015 v 17:02 hodin příslušníci policie i strážníci. Jak to dopadlo, uvádí zápis městské policie: „Nejednalo se o utečence, ale o Romy ze Slovenska, kteří byli na brigádě sběru chmele v Srbči. Policií ČR byla provedena lustrace všech 24 osob s negativním výsledkem, všech 24 osob odcestovalo v 17:45 autobusem směrem na Prahu.“

Původně byl zvolen za ČSSD, nyní kandiduje do sněmovny za Řád národa

Bc. Roman Sedlačík MBA byl zvolen jako jednička na kandidátce ČSSD v Hodoníně. Získal 815 hlasů a v Hodoníně skončil na 48. místě. V Hodoníně je lektorem Thai-boxu. Za Romana Sedláčíka se pak postavil i předseda Řádu Národa Josef Zickler. „Z mého pohledu je vše absolutně přiměřené. Pokud by někdo měl dojem, že zavolal Městskou policii zbytečně, dovolím si rezolutně tvrdit, že to nebylo zbytečné,” uvedl pro server Zprávyextra.cz.

Řád národa – Vlastenecká unie (zkratka ŘN – VU) je české politické hnutí národně konzervativního zaměření. Vzniklo transformací ze strany LIDEM založené na jaře 2012 okolo tehdejší místopředsedkyně vlády Karolíny Peake, původně pod názvem LIDEM – liberální demokraté (zkratka LIDEM). Nový subjekt byl zaregistrován 29. května 2012. Jeho zakladateli byla skupina politiků z Věcí veřejných, za které byli původně zvoleni do Poslanecké sněmovny, ale nesouhlasili s vnitrostranickým vývojem. Od 13. března 2014 do 11. června 2015 nesla strana název VIZE 2014, pak se transformovala na hnutí Řád národa.

Politickým cílem hnutí je dostat se do parlamentu. Prosazuje vlastenectví, dodržování zákonnosti, respektování historického tradicionalismu.

 

Zdroje: Wikipedia , Hodonín.euIdnes , Kurzy.cz
Jan Cemper, Proti projevům nenávisti

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.