Jak již náš web psal, Ondřej Höppner si nedávno zakoupil doménu Arfa.cz. Cílem je pravděpodobně působit dojmem, že jde o „nezávislý zpravodajský portál“. Dříve hoaxy šířil na webu Hoppner.cz. Připomeňme, že Höppner je spoluzakladatelem dezinformační webu Protiproud Petra Hájka, bývalého poradce Václava Klause. V roce 2017 byl spolu s Janem Čížkem spoluautorem volebních novin SPD Na vlastní oči. V nich se objevila spousta hoaxů a nesmyslů. Ani jeden se původně k autorství nehlásil. Oficiálním vydavatelem byla firma, která však měla nulový obrat.

Na webu Arfa.cz nyní najdeme opravdové šílenosti. Například o tom, že „Agent CIA přiznává na smrtelné posteli: 11. září jsme mrakodrapy vyhodili do vzduchu my z příkazu z vyšších kruhů.“ Ondřej Höppner recykluje jen hoax z roku 2017. Web Snopes.com upozorňuje na to, že článek už v té době postrádal kritické podrobnosti, jako například kdy a kde k přiznání došlo. Žádný agent CIA s jménem Malcom Howard neexistuje. Malcom Howard byl bývalý veslař a reprezentant Kanady. Fotografii nemocného muže si Höppner stáhl z internetu.

Ministerstvo vnitra i Andrej Babiš museli vyvracet Höppneru vymyšlenou informaci o přesunu uprchlíků v rámci „Plánu Seehofer“. Höppner si také vymyslel, že americké drony zavraždily dalšího íránského generála. Generál Shibl al-Zaydi zvěsti o své smrti popřel na Twitteru dva dny před tím, než vyšel článek na webu Arfa.cz.

Höppner lže neustále. Například si vymyslel, že videa šíleného kanálu Michal a Petr (MaP / KPV 0249) mají prý statisíce diváků. Ve skutečnosti stačí jeden pohled na Youtube a zjistíte, že se jedná o tisíce. Google navíc počítá každé kliknutí. Není tedy jisté, zda lidé shlédnou celá videa.

Zkrátka. Web Arfa.cz je žumpa šíleného autora, který si je pro publicitu schopný vymyslet cokoliv. Nelze ho považovat jako zdroj pro cokoliv. Ostatně, v souvislosti s varováním BIS před ruskými aktivisty Höppnera internetový magazín International Policy Digest jmenoval mezi autory, kteří píší zaujatě ve prospěch Ruska. Pokud vám někdo bude předkládat „fakta“ z toho webu, pošlete mu tento článek. Děkujeme.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com