Byl toho plný internet. Feministka v Petrohradě napadá muže sedící v metru. Protestovala údajně proti jejich „sexismu“ a „alfasamectví“, protože mají roztažené nohy („manspreading“). Dokonce jim prý lije do klína jakou si bělící látku. Video se formou sociálních sítí a Youtube rozšířilo po celém světě a má miliony zhlédnutí. Má být důkazem zkaženosti údajných západních hodnot a trendů přicházejících do Ruska a rovněž přehnanosti feminismu.  

Největší norský deník Aftenposten však nyní předložil důkazy, že celé video je sehrané. „Kremlem řízené zpravodajské kanály s 50 až 60 miliony diváky okamžitě začaly upozorňovat na videoklip jako důkaz agresivního západního feminismu ohrožujícího křesťanské tradice v Rusko. Klip spustil lavinu desítek tisíc zuřivých komentářů na sociálních sítích. Případ se také dostal do ruského parlamentu, kde ultra-konzervativní nacionalisté požadovali, aby byly agresivní feministky zavřeny do psychiatrické léčebny,“ píše web Aftenposten.

A co podle zpravodajského webu Aftenposten dokazuje, že se jedná o sehrané video? „Autorka útoku Anna Dovgalyuková je baletní tanečnicí z divadla Marinovsky v Petrohradě. Kromě toho je i modelkou a účastnicí různých soutěží krásy. Její účet na Instagramu je plný fotografií, ve kterých propaguje ruské vlastenectví, armádu, diplomatické sbory a pravoslavnou církev. V předchozím videu ukazovala své spodní prádlo v stanici metra – údajně jako protest proti sexuálnímu obtěžování. Video však bylo vytvořeno ruskou produkční společností My Ducks Vision, která natáčí virální videa kombinují spiknutí, anti-propagandu a humor. Ani dopravní společnost ani policie v Petrohradě přitom neobdržela jedinou stížnost na “útoky”, které podle videa byly provedeny bělící látkou,“ zjistil deník.

Ruský web Paperpaper.ru zveřejnil zpověď jedno z údajně poškozených Stanislava Kudrina, který přiznává, že byl za účinkování zaplacen a ve videu dokonce sehrál dvě oběti. „Nalila mi vodu do klína. Taky jsem na videu spal v kapuci. Samozřejmě jde o sehrané představení. Ten pocit, když si vezmeš na sraz dvě náhradní kalhoty a odneseš si peníze,“ napsal.

„Tak celý svět, včetně mě, skočil na kremelskou propagandu. Video z Petrohradu, kde “feministka” lije vybělovadlo na muže s roztaženýma nohama, které si v konečném důsledku pochvalovala progresivní média po celém Západě (Independent a HuffPost se v tom obzvlášť vyžívaly), vytvořil sám Kreml proto, aby předvedl ruskému publiku, jak vypadá západní dekadence. Případ nicméně ukazuje na to, jak zákeřný nepřítel Rusko je, protože nejenže my žádnou koordinovanou propagandu nemáme, abychom mohli kontrovat té jejich, ale ještě navíc jsou evidentně jejich propagandisté větší PR machři, než tým Andreje Babiše, a to je co říci,“ píše Andrej Ruščák.

Video bylo z Youtube odstraněno.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.