Bezpartijní senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková vstoupila do klubu ODS. Podle dnešního vyjádření tak někdejší politička TOP 09 učinila po delších jednáních s vedením senátorů občanské demokracie. Chalánková s klubem dlouhodobě spolupracovala a o svém zařazení jednala už loni se zesnulým šéfem Senátu. Náš web už v minulosti upozorňoval, že Jitka Chalánková pomáhala šířit hoax Petra Piťhy.

Chalánkovou do senátu podpořila známá šiřitelka hoaxů Eva Hrindová, která proslula výroky jako „Sice to není pravda, ale mohla by být„ nebo „Je to hoax, ale to není podstatné.“ Jak ukazuje fotografie (výše), Chalánkovou a Hrindovou spojuje odpor k přijímání imigrantů.

Europoslanec za ODS Jan Zahradil kritizoval europoslankyni Markétu Gregorovou za to, že vyjádřila pro Deník referendum názor, že Evropská unie musí změnit svůj přístup k uzavírání smluv o volném obchodu s autoritářskými režimy. Konkrétně narážela například na Vietnam. „Freedom House ho řadí mezi nesvobodné země, v indexu svobody mírně nad Venezuelou, a mírně pod Kongem, Ruskem a Kazachstánem. Vietnam je autoritářskou formou své vlády blíže k Číně než k jakékoli evropské zemi. Státní dohled je dotěrný, všudypřítomný a systematický. Pokud jde o kontrolu občanů, Vietnam vzhlíží ke svému velkému sousedovi – Číně. Nový zákon o kybernetické bezpečnosti, který vstoupil v platnost minulý rok, podporuje cenzuru online obsahu a země zavádí řešení zcela srovnatelná s čínskými. Nutí velké společnosti, jako je Google, ukládat informace o vietnamských uživatelích internetu v zemi a nutí technologické společnosti, aby sdílely informace o svých uživatelích s vládou. To je pro nás jako Piráty z hlediska lidských práv naprosto nepřijatelné?“ napsala Markéta Gregorová. Zahradil přitom poukazuje na údajnou ultralevicovou orientaci Deníku referendum.

Zahradil však zapomněl zmínit, že sám je předsedou Konfederace svazu Vietnamců v Evropě. Konfederace je orgánem komunistické strany Vietnamu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.