Hudebník, spisovatel a člen Trikolóry Petr Štěpánek na Facebooku nařkl Českou televizi, že podhodnotila počet účastníků berlínské demonstrace proti koronavirovým opatřením v Berlíně. Lež České televize se snaží dokázat fotografií, která však prokazatelně byla nafocena na úplně jiné události a to z roku 2018. Byla jím demonstrace proti rasismus a xenofobii, které se skutečně účastnilo 240 000 lidí.

Česká televize v průběhu odpoledne skutečně informovala o 20 tisíc účastnících. Následně však počet změnila a uvedla 38 tisíc účastníků.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com