Okamurovci se sbližují s neonacisty. Jiří Kobza navštívil akci Generace identity


Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a poslanec za hnutí SPD Tomia Okamury Jiří Kobza navštívil v lednu 2019 diskusní večer nesoucí název „Setkání s Generací identity.“ Akci pořádala v Praze stejnojmenná organizace a hlavním řečníkem zde byl Petr Hampl. Kobza si ve svém příspěvku postěžovat na neziskovou organizaci Člověk v tísni a podotkl, že chytřejší lidé volí Piráty, zatímco SPD volí jen truhláři. Tedy, ne přímo. Podle Kobzy je to indoktrinací české školství ze strany neziskových organizací. To, že by tito studenti byli prostě jen chytřejší, a že právo studovat vysokou školu (i humanitní studia) má každý (dokonce i volič SPD), si Kobza nepřipouští. Kobza ve svém příspěvku také ocenil práci Generace identity a řekl, že ve sněmovně je SPD jedinou pravicovou stranou a všechny ostatní strany jsou nakaženi „levičáctvím“.

Příspěvek poslanec Kobzy od času 1:27:10:

 

V této souvislosti je také nutné připomenout, co to ta Generace identity je, a rovněž kdo za ní stojí. „Hnutí začalo ve Francii na pocitu strachu, znejistění a odcizení uvnitř vlastní společnosti postupně utvářet uskupení mladých lidí, jež si říká Hnutí za identitu. Jeho základ tvoří dva pilíře – vnější a vnitřní nepřítel. Vnějšího nepřítele představují přistěhovalci, vnitřního a mnohem obtížnějšího vlastní rodiče. Dle příslušníků tohoto hnutí totiž vytvořili svět, v němž je přistěhovalec vítaným hostem. Bojuje proti všemu, čím se současná západní společnost vyznačuje – globalizaci, konzumerismu a uvolněným rodinným vztahům. Tyto tři dnešní klíčové problémy totiž poškozují osobní i národní identitu. Ve svých příznivcích pak uskupení vyvolává přesvědčení o vlastní vyvolenosti a jedinečnosti. V tomto ohledu je pozoruhodný Willingerův projev příznačně nazvaný: Jsme nejdůležitější generace v dějinách Evropy,“ psala Česká pozice.

 „Hnutí se vymezuje proti rasismu, který stojí na myšlence, že civilizace musí chránit svou rasovou integritu, ale jedním dechem hlásá, že jeho cílem je ochrana identity na úrovni regionální, národní a v neposlední řadě civilizační, tedy evropské. V podstatě jde o to samé, co už známe. Všechno, co je bílé, národní, křesťanské, heterosexuální je čisté. Naopak Romové, gayové, migranti, potraty a multikulturalismus nejsou vítáni,“ píše Petra Stěhulová pro Expres.

A kdo stojí za českou „pobočkou“ Generace identity? Například Pavel Szudár, který si svůj světonázor nechal zvěčnit i na svém propadlém hrudníku. Mezi jeho tetování patří na břiše umístěný masivní nápis RAHOWA (zkratka sousloví RAcial HOly WAr – svatá rasová válka, čili něco jako bělošský džihád) nebo číslo 88 (podle pořadí písmen v abecedě HH – Heil Hitler) zdobící jeho neochlupenou hruď.

Další čelním představitel Generace identity je Michal Urban. Ten byl dlouhá léta mediální tváří Generace identity a své články prezentoval například na blogu Idnes. Urban se účastnil například Svatováclavské demonstrace v Kladně, organizované tehdy velmi aktivní neonacistickou organizací Autonomní nacionalisté. Na následující fotce se zase Urban fotí vlajkou ukrajinské ortodoxně-nacionalistické organizace Pravý sektor.

(Fotografie jsou z archivu webu Antifa.cz)

 
Jan Cemper