Že podvodní prodejci (též známí jako „šmejdi“) nevymizeli se můžeme přesvědčit i na doméně společnosti Rogallo, která je v likvidaci. Jde o web Pro-zdraví.net. Právě tento e-shop se aktuálně zobrazuje mnoha seniorům například na Facebooku.

Nabízí zařízení, která se tváří jako zdravotnické pomůcky. Ve skutečnosti jsou tato zařízení bezcenná. E-shop prodává například tzv. Zappery. Že se jedná o podvod, se psalo už v roce 2012. „Ministerstvo zdravotnictví důrazně varuje před používáním přístroje ZAPPER. Výrobce jeho prostřednictvím slibuje vyléčení desítek nemocí, od těch lehkých jako třeba opar až po těžké nemoci jako jsou nádorová onemocnění. Výrobek ale není schválený jako zdravotnická potřeba a podle ministerstva může naopak lidem uškodit,“ psal web Tn.cz v roce 2012. „Na základě posouzení ministerstva zdravotnictví nebyl tento přístroj potvrzený jako zdravotnický, a proto mu byl odebrán certifikát,“ řekla tehdy mluvčí České obchodní inspekce Jana Jelínková. Inspekce proto přístroj zařadila mezi klasické elektrické výrobky, jako je fén nebo vysavač. Ty také neléčí.

Obyčejnou zástrčku do zásuvky koupíte v e-shopu za 895 Kč. Lampu, která vás má ochránit před 5G koupíte za 46 tisíc korun. 5G vysílače se přitom výkonem ani frekvencí neliší od ostatních a je nesmysl, že by vás před elektromagnetickém záření ochránila nějaká lampa.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com