Mezi tím, co se řeší přijmutí migrantů z jedné lodi, vyšla jedna velmi zajímavá statistika. Z ní je zřejmé, že příliv migrantů do Řecka, Itálie a Španělska přes moře poklesl oproti vrcholu migrační krize o 96 %. Zatímco v říjnu 2015 do těchto zemí přes moře připlulo 221 454 lidí, v květnu 2018 to bylo 10 495 lidí. Informoval o tom deník The New York Times.

 Výrazně klesá o počet žádostí o azyl. „V roce 2017 požádalo o azyl v EU 728 470 osob. To je o 44 % méně než v roce předchozím, kdy bylo podáno téměř 1,3 milionů žádostí. Úřady v členských státech v roce 2017 přiznaly status uprchlíka 538 000 lidem, což je skoro o čtvrtinu méně než v roce předchozím,píše EuroStat.

 „Evropská pohraniční a pobřežní stráž shromažďuje od vnitrostátních orgánů údaje o nezákonném překračování vnějších hranic Unie. V letech 2015 a 2016 zaznamenala více než 2,3 milionu nelegálních překročení hranic. V roce 2017 jich bylo nejméně za poslední čtyři roky: 204 700. To ovšem neznamená, že do EU nelegálně prošlo za tři roky dva a půl milionů migrantů, protože jedna osoba může překročit hranice vícekrát. Přesto to ale vypovídá o ohromném tlaku, kterému jsou členské státy vystaveny. V roce 2017 bylo na hranicích EU zastaveno 439 505 osob, kterým byl znemožněn vstup,“ dodává oficiální web Evropské unie.

 

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.