„Tonoucí se stébla chytá.“ Asi takové přísloví by šlo aplikovat na Zdeňka Ondráčka (KSČM) a jeho manipulativní výstup v Poslanecké sněmovně dne 6.3.2018. Přítomné poslanec demokratických stran nazval „demokratickou žumpou“. Kromě toho nemluvil pravdu o počtu účastníků demonstrací svolaných 5. března jako reakce na jeho zvolení do čela kontrolní komise GIBS. „Kdyby šlo o těch pár desítek a stovek lidí, tak se vám vysměji. Mě k mému rozhodnutí rozhodně nevede pár desítek či stovek nebo, jak vy nazýváte, tisíce demonstrantů,“ řekl projevu.

Pan Ondráček samozřejmě nemluvil pravdu. „Podle našeho odhadu se včerejší demonstrace na Václavském náměstí zúčastnilo přibližně 25 tisíc lidí,“ řekl deníku Aktuálně.cz mluvčí společnosti T-mobile Lukáš Hrabal. Policie ještě v pondělí hovořila o deseti tisících demonstrantů. O mnohem větším počtu demonstrujících jasně vypovídá i tato fotografie Martina Břacha.

Napsal: Jan Cemper

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com