Český europoslanec Petr Mach šíří manipulaci, že za nepovedenou rekonstrukci historické budovy základní školy v Kamenných Žehrovicích může Evropská unie.  Europoslanec za Svobodné nazývá rekonstrukci budovy za tzv. „eurosocialistický realismus“ a v samotné grafice se snaží vzbudit dojem, že za zpackaný vzhled můžou eurodotace.

Ve skutečnosti Evropská unie při dotačních programech na zateplení nezkoumá vzhled budovy. Odpovědnost za projekt rekonstrukce má projektující firma a architekt. Chránit památky před nešetrnými zásahy pak má za úkol Národní památkový ústav. Zřizovatelem základní školy, který požádal o rekonstrukci, je obec Kamenné Žehrovice.

Podle všeho pochybil i stavební úřad. Ten vydal dne 25.8. 2015 čj.: OV/3480/15-2/JJ Sdělení viz. příloha, kde je uvedeno, že se jedná o stavební úpravy a udržovací práce, které nevyžadují stavební povolení, ani ohlášení stavebnímu úřadu. Více zde.

Autorem návrhu je Aleš Miller. Podle kritiků je škoda, že obec takovou zakázku nesvěřila skutečnému architektovi, tím totiž Miller není a na stavbě je to bohužel vidět.

Napsal: Jan Cemper, Proti projevům nenávisti

 

 


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com