Europoslanec Tomáš Zdechovský na sociální síti Facebook sdílel text, ve kterém píše velmi zavádějící informace. Tento nesmysl dál šíří i v různých skupinách. „Syn naší dlouholeté členky KDU-ČSL Lenky Ptáčkové Melicharové Vojta vyhrál milion. Poslal ho do dětského domova. Prostě dobrá rodina je základ,” napsal na Facebook.

Chvályhodné je, že peníze, které Ptáček vyhrál v Německu daroval na lokální projekt v Západních Čechách. Co se od Zdechovského – a vlastně i v nadpisu článku Info.cz – nedozvíme je, že se jednalo o charitativní turnaj. To je v článku Info.cz zmíněno až ve šestém odstavci. Charitativní turnaj je tom, že hráč už se na něj přihlašuje už s vědomím, že ví, že veškerý výtěžek bude věnován na dobrou věc. Výherce si může jen vybrat kam. Pozitivem tedy je, že Ptáček jel na turnaj do Německa, hodiny tam hrál pro charitu. Tvrdit, že vyhrál milion a ten dal na charitu je však poněkud zavádějící.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com