MANIPULACE: Odsouzení Michaela Stürzenbergera, novináře, který zveřejnil fotku Hitlera a Amina al-Husseiniho

Der Grossmufti von Palästina vom Führer empfangen. Der Führer empfing in Gegenwart des Reichsministers des Auswärtigen von Ribbentrop den Grossmufti von Palästina, Sayid Amin al Husseini, zu einer herzlichen und für die Zukunft der arabischen Länder bedeutungsvollen Unterredung. 9.12.41 Presse Hoffmann


Parlamentní listy, Freeglobe, EUrabia, Nová republika a další a další dezinformační servery informovaly v srpnu 2017 o rozsudku německého novináře Michaela Stürzenbergera, který byl tehdy odsouzen k půlročnímu testu odnětí svobody za to, že sdílel fotku Adolfa Hitlera a Amina al-Husseiniho. Ovšem nepravomocně, o čemž žádný z těchto dezinformačních médií neinformoval. Tomio Okamura (SPD) šel dokonce ještě dál. Tuto informaci sdílel i v době, kdy bylo známo, že soud vyšší instance rozhodl o nevinně novináře.

Novinář si tak ve skutečnosti neodseděl ani den ve vězení. Osvobozující rozsudek padl na začátku prosince. O něm ovšem „kupodivu“ neinformoval žádný český zpravodajský server vč. těch dezinformačních, které nepřesnou informaci sdílely. Německý odvolací soud rozhodl, že se jedná o známou historickou fotku z roku 1941 a nerozhoduje v jakém kontextu byla zveřejněna.

Napsal: Jan Cemper
 
Jan Cemper