Zpět k Lexikon

Kniha o lži, hoaxech, fake-news a manipulacích nejen v médiích. Autor Petr Nutil, zakladatel webu Manipulatori,cz. Více na webu nakladatelství.
Vydalo nakladatelství Grada v roce 2018. ISBN: 978-80-271-0716-2, 192 stran.
Dostupné v tištěné podobě i ve formátech ePUB | PDF, Kindle (MOBI).
-
Jak jsme manipulováni a nevíme o tom? Co je pravda a co není? Proč nám politici a média lžou? Ukazují média svět, jaký skutečně je? Co je mediální gramotnost a jak souvisí s kritickým myšlením? A jak si s námi zahrává mozek?

První část knihy je o nás samých – o lidech, našem chování a rozhodování. Ukážeme si, proč naše přání tak často formují budoucnost, pochopíme, jak nás ovlivňuje naše vlastní iracionalita, proč rychleji cítíme než myslíme, proč podléháme skupinové hlouposti a jak snadno se dopouštíme myšlenkových chyb.

V části druhé probereme žhavou současnost. Zaměříme se na běžně užívané argumentační fauly a na odhalení manipulativních a propagandistických postupů v politickém i mediálním působení. Poodhalíme zákulisí mediálního průmyslu, výroby zpráv a techniky, jak námi média mohou manipulovat. A v neposlední řadě porozumíte tomu, jak odhalovat falešné zprávy, rozpoznat pravdu od lži a nepodlehnout konspiračnímu myšlení.

 


redakce

administrator

Tým manipulatori.cz