Předseda SPD Tomio Okamura by rád vyvážil výroční zprávu BIS.  Řekl to 11. prosince na TV Barrandov. „Hnutí SPD má zásadní výhrady k obsahu veřejné části zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS). Zpráva podsouvá veřejnosti obraz Číny a Ruska jako nepřátel České republiky a snaží se vstupovat do oblasti vzdělávání nebo kulturní výměny s těmito zeměmi. V této zprávě naopak jsou jen velmi zkratkovitě komentovány některé zásadní hrozby a výsledky práce BIS. Například hrozby plynoucí z islamizace,“ napsal pak na svůj profil.

Jak si Tomio Okamura představuje to vyvažování, už raději neřekl. BIS má na starosti bezpečnost v ČR a musí popisovat věci, tak jak jsou. A ne zprávy vyvažovat na přání politických stran. Pak by i Policie ČR mohla začít vyvažovat počet zatčených, podle přání politiků nebo by mohla odmítnout zasáhnout proti nějaké hrozbě, protože by to bylo nevyvážené.

„Kdyby se to, co se dnes děje ve Francii, dělo v Rusku, tak by ODS, ANO, Piráti, KDU-ČSL, ČSSD, TOP09 či STAN přispěchali s prohlášeními, že prezident Putin je diktátor, který brutálně potlačuje demonstrace a demokracii, a proto se proti němu musí zavést další sankce,“ tvrdil zase v jiném statusu. Obávám se ovšem, že nevyvážený je v tomto případě spíše Tomio Okamura. Vždyť protesty v Rusku a následné zásahy Policie a kozáku proti nim jsou zcela běžné. Akorát tam tedy demonstranti neničí cizí majetek.

„Ruská policie zakročila na demonstracích, které se napříč zemí konaly na protest proti plánované důchodové reformě. Podle občanskoprávního portálu OVD-Info policie zadržela dohromady více než 800 demonstrantů a některé z nich bila obušky,“ psal v září letošního roku ČTK. „Ruští policisté v sobotu ve 20 různých městech pozatýkali nejméně 1607 lidí na demonstracích proti prezidentovi Vladimiru Putinovi, který bude v pondělí v Kremlu počtvrté uveden do nejvyššího úřadu,“ informovala zase v květnu agentura. „Ruská policie zatkla při protestech v Moskvě a Petrohradě víc než 1200 lidí. Organizátora akce Alexeje Navalného úřady zadržely ještě dřív, než se dostal na místo protestu v hlavním městě. Lidé vyšli do ulic například také v Kazani, Chabarovsku nebo Novosibirsku. Protestovali hlavně proti korupci, ale taky proti vládě prezidenta Vladimíra Putina,“ psal se rok 2017 Český rozhlas.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.