Je neoddiskutovatelný fakt, že malé děti si rády hrají na piráty. Poněkud zvláštní ovšem je, když vám to zůstane do dospělosti, a ještě k tomu se tato hra odehrává na volebním kolbišti. Jako nyní v pražských Čakovicích, kde to nabylo skutečně bizarních rozměrů. Napadají se tam kandidáti KDU-ČSL a SPD. Jakkoliv jsou Piráti kandidáty lidovců i okamurovců skloňováni, v celé té hře jaksi chybějí.

Celé to začala poněkud zvláštním billboardem KDU-ČSL umístěným vedle reklamní plachty SPD. „Líbí se vám piráti? VOLTE čakovické lidovce,“ ptal se billboard. Ok. Problém je, že v Čakovicích kandidují lidovci bez podpory České pirátské strany. Poněkud zvláštní taky je, že kromě lídra Daniela Kajpra je na billboardu i Jan Faix, který je na kandidátce až sedmnáctý, a jakási Eliška, která na ní není pro jistotu vůbec. Řekněte si: „Ok, tak využili toho, že Česká pirátská strana v Čakovicích nesestavila kandidátku, a chtějí oslovit voliče Pirátů. Však mají piráty s malým ,p‘“

Věc má však dohru. Jan Faix se rozhodl k poněkud hloupému činu a napadl „petiční“ stánek SPD. A celá ta zvláštní hra začala mít druhé dějství. „Na dnešním petičním stánku jsme byli napadeni pirátským kandidátem KDU-ČSL. Na místo byla zavolána policie a bylo podáno trestní oznámení,“ píše SPD na svých stránkách pro Čakovice a opět dává nepřímo do souvislosti Jana Faixe s Českou pirátskou stranou. Hnutí SPD zveřejnilo i video celého incidentu. Ostatně SPD má na Piráty spadeno již delší dobu, a tak se jim incident hodil takříkajíc „do krámu“.

Obě strany se tedy ohání piráty, ale skuteční Piráti nikde. To, že Jan Faix je členem Křesťanské a demokratické unie – Československé strany lidové a na profilu má křesťanský kříž vyhozený do koše, už je jen třešničkou na dortu. Tedy nechci kandidáty v Čakovicích podezírat z něčeho nekalého, ale nějak mě napadá hláška z českého filmu Láska je láska: „už to nehul“. Pak že volby jsou pro dospělé.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.