Komunistický web Haló noviny zveřejnil 14. 11. 2020 rozhovor se slovenským „novinářem a publicistou“ Ľudovítem Števkem. Rozhovor pod názvem „Nedomyslený, veľmi zlý zákon“ se týkal novelizace zákona o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému, kterou začátkem listopadu přijala Slovenská národná rada. Podle novely zákona bude na Slovensku „až na výjimky zakázáno pojmenovávat ulice a veřejná prostranství po představitelích komunistického, fašistického a nacistického režimu, stejně jako umisťovat na památníky, pomníky či pamětné desky symboly propagující zmíněných ideologií.“

Proti zákonu se vyjádřila Komunistická strana Slovenska, které dal prostor také bolševický magazín Dav Dva“. Števko se o zákonu vyjadřuje jako o „paskvilu“, z nějž „trčí antikomunismus jako sláma z bot“.

Ľudovít Števko je autorem článků, v nichž šíří nejzhůvěřilejší lži a manipulace. Své texty vydává v například ve Slovenských národných novinách (jejich vydavatelem je prokremelská a protisovská Matica slovenská), na portálu Na paletě a na dezinformačním webu Hlavné správy.  Spolu s dalšími autory, jimiž jsou Marek Mahút (rovněž přispěvatel portálu Na paletě), Maroš Puchovský a Roman Michelko (publikační činnost: Literárny týždeník, Hlavné správy, ZEM & VEK, Slovenské národní noviny, Slovo a DAV DVA) sepsal publikaci „Přepisovači historie – Západ falšuje historii, vzestup fašismu ho netrápí“, která recykluje kremelské a jiné dezinformace například o tzv. humanitárním bombardování Jugoslávie, o údajné vládě fašismu na Ukrajině, o zlém paktu NATO, který si zabral střední Evropu apod. (mimochodem se na vydání podílela právě Matica slovenská). Coby „zdroje“ autoři citují osoby, jako jsou Jaroslav Doubrava, Jaroslav Foldyn, Štefan Harabin či jeden z ruských kremelských propagandistů a arcilhář Nikolaj Starikov (viz zde, zde, zde či zde).

Sám Števko například psal

atd. atp.

Je proto jen logické, že Ľudovíť Števko letos dostal od tzv. Asociace nezávislých médií, která je vedle silně provázána s KSČM, Krameriovu cenu za „aktuální publicistiku a literaturu faktu“.


author