Například na serverech iDnes.cz nebo Novinky.cz se nejen seniorům zobrazuje reklama na „převratný“ prostředek, který má seniorům vrátit sluch za „pouhých 990 Kč“. „Jmenuji se prof. Jaromir Kosinský a jsem vědec, odborník z oblasti molekulární biologie. Na těchto stránkách vám chci prezentovat největší úspěch mého života, za který jsem byl právě nominovaný na Nobelovu cenu. Vypracoval jsem metodu, díky které může každý přirozeným a jednoduchým způsobem získat zpět dobrý sluch za pouhých 28 dní,“ začíná text podvodné reklamy. Jiný podobný „zázračný“ prostředek zase léčí prostatu nebo bolesti v kloubech.

Všude se tam jedná o „převratný“ prostředek za stovky až tisíce korun. Jedná se samozřejmě o podvod. Tato reklama se objevuje například v Polsku, Maďarsku či Bulharsku. V Česku se onen převratný vědec jmenuje „Jaromir Kosinský“, V Bulharsku prof. Rumen Kamenov, v Polsku Richard Hajdu. Všichni tito převratní vědci vypadají naprosto stejně a všichni jsou nominovaní na Nobelovu cenu.

Jednoduše se dá také zjistit, že fotografie, na které je údajný geniální profesor, lze zakoupit na internetu za několik dolarů, podle velikosti. Jedná se o univerzální fotografii „spokojeného obchodníka“, kterou používá mnoho podvodných webů.

Informujte tedy prosím své babičky a dědečky, ať na tyto podvody nenaletí. V případě, že zadají číslo své kreditní karty, může je tento „zázračný lék“ přijít pěkně draho.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com