Další podvod, který útočí na seniory: Yourmarket24, Central Hearing institute


Například na serverech iDnes.cz nebo Novinky.cz se nejen seniorům zobrazuje reklama na „převratný“ prostředek, který má seniorům vrátit sluch za „pouhých 990 Kč“. „Jmenuji se prof. Jaromir Kosinský a jsem vědec, odborník z oblasti molekulární biologie. Na těchto stránkách vám chci prezentovat největší úspěch mého života, za který jsem byl právě nominovaný na Nobelovu cenu. Vypracoval jsem metodu, díky které může každý přirozeným a jednoduchým způsobem získat zpět dobrý sluch za pouhých 28 dní,“ začíná text podvodné reklamy. Jiný podobný „zázračný“ prostředek zase léčí prostatu nebo bolesti v kloubech.

Všude se tam jedná o „převratný“ prostředek za stovky až tisíce korun. Jedná se samozřejmě o podvod. Tato reklama se objevuje například v Polsku, Maďarsku či Bulharsku. V Česku se onen převratný vědec jmenuje „Jaromir Kosinský“, V Bulharsku prof. Rumen Kamenov, v Polsku Richard Hajdu. Všichni tito převratní vědci vypadají naprosto stejně a všichni jsou nominovaní na Nobelovu cenu.

Jednoduše se dá také zjistit, že fotografie, na které je údajný geniální profesor, lze zakoupit na internetu za několik dolarů, podle velikosti. Jedná se o univerzální fotografii „spokojeného obchodníka“, kterou používá mnoho podvodných webů.

Informujte tedy prosím své babičky a dědečky, ať na tyto podvody nenaletí. V případě, že zadají číslo své kreditní karty, může je tento „zázračný lék“ přijít pěkně draho.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

 
Jan Cemper