Tváře normalizace

Normalizace si ve společnosti vydobyla pověst přece jen snesitelného, „gulášového“ komunismu, během nějž se před realitou utíkalo na chalupu nebo k deskám Karla Gotta. Ve skutečnosti to však byly roky mimořádně ničivé. Společenská apatie, letargie, neochota přijmout se svobodou i zodpovědnost, to vše má kořeny nikoliv na šibenicích padesátých let a v jáchymovské věži smrti, ale v režimu, který přivezly sovětské tanky v srpnu 1968. Právě kvůli plíživosti, která degradovala ducha i vůli většiny obyvatelstva, je namístě si připomínat, jak nesmírně zlá a pokřivená ta doba ve své podstatě byla.

Kniha vznikla v Deník N jako příspěvek do mozaiky pochopení naší minulosti. Autoři zvolili cestu vyprávění konkrétních lidských příběhů, které přibližují mechanismy a atmosféru doby silněji než akademické studie. Osudy známých i řadových protagonistů režimu dohromady tvoří přesvědčivý obrázek doby.

O knize Tváře normalizace bude hovořit historik Libor Svoboda, spisovatel Jiří Padevět a redaktoři knihy Eliška Černá a Jan Wirnitzer. Moderuje redaktorka Deníku N Jana Ustohalová.

Křest knihy uvede Ján Simkanič, ředitel vydavatelství N Media a.s.

Na místě bude možné koupit knihy z Edice N a trička Deníku N.
Vstup na akci je bezplatný.

Datum

Úno 25 2020

Čas

19:00 - 21:00

Cena

Zdarma

Více info

Číst více

Umístění

Knihovna Václava Havla
Ostrovní 13, 110 00 Praha
Kategorie
REGISTROVAT