Dnes již bývalý šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen musel skončit kvůli výrokům o incidentech v Saském městě Chemnitz. Zpochybnil totiž věrohodnost důkazů o tom, že se v Chemnitzu odehrály štvanice proti přistěhovalcům. Maassen doslova prohlásil, že „nejsou k dispozici žádné důkazy, že by video k údajnému případu, které je na internetu, bylo autentické.“

Později své prohlášení mírnil. Zdůraznil, že v žádném případě nezpochybnil, „že v Chemnitzu došlo k demonstracím a trestným činům zorganizovaným a provedeným pravicovými extremisty“. Zároveň zdůraznil, že nikdy netvrdil, že by video bylo zfalšované či zmanipulované. Zpochybnil prý jen, zda video skutečně „autenticky“ dokládá „hon na lidi v Chemnitzu“.

Ve východoněmeckém Chemnitzu se po srpnové vraždě pětatřicetiletého Němce, z níž jsou podezřelí tři migranti, odehrála série demonstrací. Některých z nich se účastnili i pravicoví radikálové, kteří napadali policii, média i přistěhovalce. Zaútočili také na jednu židovskou restauraci. Různé potyčky během demonstrací v Chemnitzu dokazuje mnoho videí. To první i konflikt s mladým mužem tmavší pleti.

Nakonec musel Maassen po svých výrocích o Chemnitzu ve funkci skončit. Nově bude státním tajemníkem na ministerstvu vnitra. „Maassen bude zvláštním poradcem na ministerstvu vnitra a ve funkci šéfa oddělení bude mít na starosti evropské a mezinárodní záležitosti, sdělil Seehofer. Platové zařazení Maassena bude stejné jako dosud,“ cituje Horsta Seehofera ČTK s odvoláním na agenturu DPA.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com